DLA KOGO?

WARSZTATY FILMOWE/ AKTORSKIE DLA SZKÓŁ

Warsztaty to oferta dla młodzieży szkolnej, która pasjonuje się zagadnieniami filmowymi (zarówno od strony operatorskiej, jak i aktorskiej).

Pomysł warsztatów jest wynikiem zainteresowania naszej firmy szeroko pojętą branżą realizatorsko-filmową i teatralną.
Jako doświadczeni nauczyciele wiemy, że szkoły dają możliwość uczestnictwa uczniom w różnego rodzaju kółkach zainteresowań, często jednak są to zajęcia prowadzone w zamkniętym lokalnym środowisku szkolnym. My dajemy możliwość uczestniczenia w profesjonalnych warsztatach, prowadzonych przez ludzi, którzy zawodowo zajmują się realizacją filmową i mogą w niezwykle ciekawy sposób podzielić się swoją wiedzą, co może zaowocować
(w zależności od wybranego typu i formy zajęć) nakręceniem przez zainteresowaną młodzież wybranej formy filmu, reklamy, sondy, filmiku o sobie samych, np. na zakończenie klasy 3 gimnazjum.

- nasze warsztaty są doskonałym uzupełnieniem lekcji z języka polskiego, które w programie nauczania wprowadzają zagadnienia z dziedziny  filmu oraz jego związku z literaturą (np. adaptacja filmowa)
- to także doskonała pomoc dla nauczycieli, którzy mogą w swoim programie nauczania wprowadzić elementy z naszych warsztatów
- warsztaty mogą być realizowane w ramach Gminnych Programów Profilaktycznych
- prowadzący to zawodowi filmowcy, którzy wykładają w szkołach policealnych, w projekcie dla szkół: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, są twórcami teledysków, reklam, eventów dla firm i wielu innych form.

- szkoła i uczniowie nie ponoszą kosztów dojazdu do instytucji kulturalnej, co jest dużym wydatkiem zwłaszcza w przypadku szkół wiejskich, znacznie oddalonych od miasta – to my przyjeżdżamy do was!!!
- zajęcia prowadzone w trakcie lekcji lub po południu